Máme aj u nás v obci vandalov!!!

V peknom prostredí Kopanického potoka v blízkosti Tajovskej kopy ( chránené územie – túfové bralo s prameňom pitnej vody)) obec postavila v minulosti prístrešok pre turistov a návštevníkov blízkej prírody. Je tam ohnisko , mimo prístrešku. Môžete si tam niečo upiecť, oddýchnuť. Bol tam oznam, že sa zakazuje pod prístreškom zakladať oheň, vždy to niekto strhne a vždy musíme ohnisko zrušiť. Dnes zas vidím , že tam niekto kládol pod prístreškom oheň. a nie len drevo , ale aj plechovky a iný škodlivý materiál.  Dnes som dostal avizo , že je prístrešok poškodený. Aj tak bolo, vytrhané zábradlie ,pohádzané do potoka, po okolí rozhádzané fľaše a iné odpadky. je tam kôš a pravidelne sa chodí vrece vymieňať. Strhnutá strešná krytina, to už ani nekomentujem. A ešte aj pred túfovou skalou je zlomené zábradlie. Prosím občanov, ak si všimli nejakú skupinku vandalov, alebo nespratníkov, aby dali podnet na Obecný úrad. V od 2011 až doteraz sa prístrešok a okolie udržiava a teraz toto. To nemá obdobu. Prosím občanov s predmetnej lokality, ak zaregistrujú nejaký dym , alebo skupinku nespratníkov nech sa ozvú.

Ďakujem za spoluprácu.

12. decembra 2018, 8:58