Fašiangy ako za starých čias, prasiatko, kapustnica, masky, zábava, hudba a spev.

Dňa 10.02.2018 sa uskutočnila Obecná fašiangová zabíjačka v Tajove. Vlani bol pilotný program, mal úspech ,tak sme to zopakovali. Druhý ročník sa nadmieru vydaril. Mnoho ľudí a aj cudzích sa zabavilo, zaspievalo, porozprávalo sa a hlavne si s chuti zajedlo. Aj tento rok zabíjačku viedol Libor Púchy. Bolo mnoho dobrovoľníkov, ktorí pomohli pri všetkom možnom, krájaní mäsa, príprave súťaží, a pod.  Ženičky zas piekli fajné šišky, krapne a podobne dobroty. V rámci zabíjačky bol a j karneval aj pre deti. Pre deti v maskách boli pripravené rôzne súťaže. A aj niektorí dospelí prišli v maske a dostali malý darček.  Pri príprave guláša a príprave výrobkov pomáhalo mnoho chlapov a aj žien. Všetkým patrí veľká úcta, lebo akcia prebehla vcelku dobre. Fašiang sme zavŕšili spevom a niekorý aj tancom pri ľudovej hudbe. Krapne sa piekli vo škôlke a 4 ženy ( Evka Murgašová, KatkaPepichová, Helenka Hrčková a Anka Sedileková) napiekli približne 650 krapní ( šišiek). A to ešte poslala p. Račanská za plný plech šišiek. Libor Púchy mal všetko pod palcom aj vďaka na slovo vzatými odborníkmi v gastronómii. Vyhotovil mnoho rôznych mäsových výrobkov, aby sa ušlo každému. Zjedlo sa asi 100 kg klobás, 30 kg jaterníc, oškvarky, podbradok, bôčik, plnené panenky, 50l kapustnice a 40l maďarského guláša. Prasiatko malo 260 kg a zjedlo sa všetko.

Obecný úrad ďakuje týmto sponzorom: Dušan Chaban, Peter Pavlík, r.Belková a Marek Žabka.

a taktiež ďakujeme všetkých ochotným ženičkám a chlapom za všetku prípravu na tejto akcii.

12. decembra 2018, 8:59
zamračené