Cez víkend sme sa zúčastnili tradičného pečenia kysnutých koláčov v Riečke.

Dňa 11.11.2017 sa v Riečke uskutočnilo tradičné pečenie kysnutých koláčov. O 14:00 sa súťaž rozbehla vo veľkom tempe. Neverili by ste za akú krátku dobu sa dá upiecť množstvo  a toľko druhov kysnutých koláčov. Popri tom zatiaľ prebiehala ochutnávka nátierok a pomazánok. Na oživenie veľmi dobré, kým súťažiaci piekli, tak si návštevníci pochutnávali na nátierkach. Tento rok nás reprezentovali tieto ženy, Helenka Hrčková, Anka Sedileková a Katka Pepichová. Veľmi chutné koláče aj tento rok napieklo naše družstvo, ale víťaz musí byť len jeden.  Tento rok dvojčlenná porota vybrala dve družstvá na víťazstvo. Po vyhlásení výsledkov sa všetky koláče rozchytali behom 10 minút.  Súťažiacim ďakujem za vzornú reprezentáciu našej obce  a obci Riečka za príjemný kultúrny zážitok  a príjemné večerné posedenie.    Tešíme sa o rok na 14.ročník.